Masaż Shantala – masaż stworzony z myślą o najmłodszych

Czym właściwie jest masaż Shantala?

Masaż Shantala to tradycyjna technika masażu dla niemowląt wprowadzona na grunt europejski przez francuskiego położnika. Stworzony z myślą o niemowlętach, ale z powodzeniem może być stosowany również u starszych dzieci, zwłaszcza tych które wykazują pewne braki w sferze emocjonalnej – sama idea tego masażu pochodzi z Indii, ale obecnie stosowany jest z powodzeniem w Stanach Zjednocznonych oraz Europie.

Jakie korzyści płyną z stosowania masażu Shantala?

Reguralne masowanie ma pozytywny wpływ zarówno na dziecko jak i matkę. Masaż Shantala ukierunkowany jest na niemowlęta, z którymi poprzez nieskomplikowany, ale odpowiednio dobrany sposób masowania rodzic nawiązuje bliską więź. Sam masaż uspokaja dziecko i uodparnia go na stres.
Masaż oparty jest na rytmie – obejmuje całe ciało niemowlaka i skupia jego uwagę na dodatkowych ćwiczeniach. Druga grupa ćwiczeń ma za zadanie wyciszyć dziecko – przekazać komunikat, że jest ono bezpieczne.

Masaż Shantala – Jak przygotować do niego dziecko?

Pomieszczenie, w którym ma zostać wykonany masaż Shantala powinno być wyciszone i mieć odpowiednią temperaturę powyżej 20 C. Malucha kładziemy nago na miękkim kocyku – bardo ważne jest to aby znajdował się on jak najbliżej osoby masującej. Do nawilżenia ciała używamy olejku do masażu, który najpierw rozgrzewamy w dłoniach aby nie narazić dziecka na nieprzyjemne bodźce.
Masaż trwa około 5-10 minut – nie powinniśmy kontynuować masażu gdy dziecko zaczyna robić się niespokojne i wykazuje oznaki zniechęcenia. Najważniejsze jest bowiem to aby masaż sprawiał przyjemność zarówno dziecku jak i masującemu – to jeden z głównych celów tej techniki. Po masażu dobrze jest zrobić dziecku kąpiel.

Technik masaży Shantala jest bardzo dużo – aby jednak przygotować rodzica do wykonywania tego z

abiegu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy szkolą rodziców w zakresie technik masażu Shantala. Pod okiem trenera rodzice na zajęciach indywidualnych uczą się wykonywania masażu. W naszym centrum od października prowadzimy cykliczne zajęcia z zakresu masażu Shantala, które prowadzi certyfikowana fizjoterapeutka Magdalena Rusiecka – Serwatka. Jest ona jednym z lepszych instruktorów prowadzących zajęcia w tym zakresie.

Umów się na indywidualny kurs

Duży wybór indywidualnie dobieranych terminów oraz profesjonalne podejście to nasze atuty.
Wszystkie zajęcia odbywają się w naszej siedzibie w Krakowie.

Call Now Button