Dieta przy dnie moczanowej

Dna moczanowa jest schorzeniem, z którym nasi ortopedzi spotykają się bardzo często w swojej praktyce lekarskiej. Leczeni Pacjenci równie często pytają jak powinni się odżywiać aby zminimalizować ryzyko nawrotu dolegliwości? Postaramy się w skrócie odpowiedzieć na to pytanie:

Dieta u Pacjentów z dną moczanową jest pomocna w zapobieganiu nawrotom i łagodzeniu objawów. Dieta powinna obejmować produkty o małej zawartości puryn,

Metody leczenia żylaków

 

Leczenie żylaków metodami ambulatoryjnymi

Żylaki kończyn dolnych to obecnie jedno z najpopularniejszych schorzeń o charakterze przewlekłym! Co ciekawe dotyczy ono w tym momencie głównie krajów charakteryzujących się wysokim stopniem rozwoju – siedzący tryb życia, niska aktywność ruchowa oraz postępujący problem otyłości przyczynił się do wzrostu częstotliwości występowania żylaków w populacji kobiet i mężczyzn.

oparzenia słoneczne

Oparzenia słoneczne – kompendium wiedzy

Oparzenia słoneczne – problem, którego lepiej unikać!

Oczywiście najlepszym scenariuszem na wakacje jest rozsądne korzystanie ze słońca i nie potrzebowanie informacji na temat tego jak łagodzić dolegliwości po przedawkowaniu promieniowania UV..

Jeżeli problem już nas dotknął warto jednak wiedzieć, co robić, by nie zaszkodzić sobie jeszcze bardziej.

Nadużywanie słońca jest niebezpieczne w każdym wieku –

zdrowe stawy

5 sposobów na zdrowe stawy

5 Sposobów na zdrowe stawy

 

Problemy ze stawami nie dotyczą jedynie osób starszych, wiele młodych osób boryka się z tym jakże poważnym problemem. Brak ruchu, używki, nieprawidłowe nawyki żywieniowe – wszystko to może przyczynić się do rozwoju dolegliwości stawowych!

Poznaj 5 skutecznych sposobów jak zadbać o swoje stawy

1.

Czym jest żółty nalot, który można spotkać na karoserii naszych samochodów?

Tajemniczy żółty nalot

W ostatnich dniach na naszych autach spotkać możemy tajemniczy żółty nalot – jest on najbardziej widoczny na karoserii samochodów. Czy mamy się czegoś obawiać? W internecie pojawiają się informację, że za żółty nalot odpowiada przemysł, że są to resztki smogu podrywane przez wiatr lub, że jest to piasek naniesiony z Sahary.

Ukąszenie przez kleszcza

Co zrobić w przypadku ukąszenia przez kleszcza?

Ukąszenie przez kleszcza – jak postępować?

Ukąszenie przez kleszcza nie zawsze wymaga interwencji lekarskiej, w wielu przypadkach kleszcza możemy wyciągnąć sami! Wystarczy przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad, które mogą nam pomóc w uchronieniu się przed chorobami przenoszonymi przez te pajęczaki.

Im wcześniej usuniemy kleszcza tym lepiej!

Wczesne pozbycie się nieproszonego gościa zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na odkleszczowe zapalenie opon mózgowych oraz boreliozę.  

Glukozamina – czy warto ją stosować?

Glukozamina – czy warto ją stosować?

Czym właściwie jest glukozamina?

Glukozamina jest obecnie bardzo popularnym suplementem wspierającym nasze stawy. Zwolennicy stosowania glukozaminy podkreślają, że dobrze radzi sobie ona z łagodzeniem bólu stawów oraz ich niesprawnością. W wielu badaniach stwierdzono korzystny wpływ tego specyfiku na nasze stawy. Grupa przeciwników uważa, że glukozamina ma na tyle znikome działanie,

Raczkowanie – dowiedz się więcej o jednym z najważniejszych etapów w rozwoju dziecka.

Raczkowanie – temat ważny i kluczowy w rozwoju psychomotorycznym niemowlęcia.

 Raczkowanie – co warto o nim wiedzieć?

  • Raczkowanie jest umiejętnością wielu następujących po sobie przeobrażeń: od osiągnięcia stabilizacji podporu w leżeniu na brzuchu z wyprostowanymi rękoma i na otwartych dłoniach, poprzez ćwiczenia obrotu z brzucha na plecy oraz z pleców na brzuch –

Zespół cieśni nadgarstka – wszystko co chcesz wiedzieć o tym schorzeniu

 

Zespół cieśni nadgarstka – schorzenie XXI wieku

– Zespół cieśni nadgarstka to schorzenie spowodowane przez nienaturalne wygięcie dłoni np. poprzez długą pracę przy komputerze. Kiedy odczuwamy pierwsze symptomy tego schorzenia takie jak ból nadgarstka, drętwienie dłoni nie bagatelizujmy tego! W późniejszym czasie zbagatelizowane objawy mogą spowodować konieczność leczenia operacyjnego.

Zespół cieśni nadgarstka –

Problem nietrzymania moczu po porodzie

 
Problem nietrzymania moczu po porodzie związany jest z rozluźnieniem mięśni dna miednicy – jest to powszechna dolegliwość, która dotyczy wielu kobiet. Mięśnie dna miednicy odpowiadają za domykanie cewki moczowej – w przypadku kiedy są zwiotczałe mocz może samoistnie wyciekać. Wiele kobiet zmaga się z tym problemem przez długie lata – bardzo często wstydzą się przyznać do swojego problemu

Z problemem nietrzymania moczu po porodzie zmaga się 2/3 kobiet!

12
Call Now Button