Czym jest żółty nalot, który można spotkać na karoserii naszych samochodów?

Tajemniczy żółty nalot

W ostatnich dniach na naszych autach spotkać możemy tajemniczy żółty nalot – jest on najbardziej widoczny na karoserii samochodów. Czy mamy się czegoś obawiać? W internecie pojawiają się informację, że za żółty nalot odpowiada przemysł, że są to resztki smogu podrywane przez wiatr lub, że jest to piasek naniesiony z Sahary.
To ostatnie stwierdzenie jest najbliżej prawdy ponieważ dokładnie rok temu mieliśmy do czynienia z takim zjawiskiem kiedy to specyficzne wiatry podrywały piaski Sahary i niosły przez tysiące kilometrów.

W tym roku za żółty nalot odpowiada jednak ktoś inny

Sprawcą całego zamieszania jest sosna, która w tym roku wyjątkowo mocno pyli i rozsiewa ogromne ilości pyłku, który osadzając się na karoserii aut tworzy żółtawy nalot. Dla osób nie mających alergii jest on całkowicie bezpieczny – spowoduje on jedynie konieczność spłukania go z naszych pojazdów. Większy problem mają z nim drogowcy, ponieważ po opadach deszczu w niektórych miejscach może tworzyć bardzo śliską maź.

Alergicy powinni w tych dniach unikać przebywania na świeżym powietrzu a w przypadku nasilenia objawów alergii skonsultować się z lekarzem.

About the Author :

Call Now Button