Ostrogi piętowe- popularne schorzenie, które łatwo można wyleczyć.

Wielu z nas ma problemy z ostrogami piętowymi, w dużej mierze dokucza ona osobom starszym, których stopy z wiekiem uległy deformacji. Jednakże bardzo często owo schorzenie spotykane jest także u osób młodych- zwłaszcza tych, które prowadzą aktywny styl życia, biegają , grają w tenisa, siatkówkę itp.
Przyczyną tego schorzenia jest stan zapalny, który pojawia się w miejscu połączenia kości pięty z rozcięgnem podeszwowym. W wielu przypadkach leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne nie przynoszą żadnego efektu ponieważ stan zapalny jest już zbyt mocno rozwinięty. Ból związany z ostrogą piętową nie przejdzie sam, musimy szukać pomocy u ortopedy lub fizjoterapeuty- naszym Pacjentom bardzo często polecamy zabieg falą uderzeniową połączony z terapią manualną- jest to skuteczna metoda dzięki, której w dość szybki sposób możemy pozbyć się dokuczającego nam schorzenia.
Kolejnym elementem stosowanym w leczeniu ostróg są ćwiczenia dopasowane do Pacjenta przez fizjoterapeutę.
W niektórych przypadkach konieczne jest również zastosowanie spersonalizowanych wkładek ortopedycznych, których zadaniem jest korygowanie ułożenia naszych stóp.
Aby przekonać się, która metoda leczenia ostróg piętowych będzie dla nas najlepsza trzeba jednak skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.
Nie warto odkładać leczenia na później ponieważ stan zapalny może nasilić się do tego stopnia, że Pacjent będzie miał problemy z samodzielnym poruszaniem się.

About the Author :

Call Now Button