Terapia osoczem bogatopłytkowym

Terapia osoczem bogatopłytkowym – pozwól alby urazy leczyły się same

 

Kiedyś osocze bogatopłytkowe dostępne było tylko dla sportowców, obecnie ta forma ratunku dla naszych ścięgien, stawów i mięśni jest dostępna również dla każdego z nas.
Istotą jest wykorzystanie własnej krwi do stworzenia preparatu, który ma wspomagać procesy naprawcze i regeneracyjne naszych tkanek. Dlaczego poważne urazy u sportowców często leczone są w tak szybki sposób, że zastanawiamy się jak to możliwe?
Dzieje się tak ponieważ w sporcie stosowane są najnowocześniejsze metody, które pozwalają osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie. Osocze bogatopłytkowe stosowane jest z powodzeniem w klubach piłkarskich (FC Barcelona).

 

Osocze bogatopłytkowe stosowane jest w leczeniu:

  • Urazów
  • Kontuzji mięśni
  • Kontuzji i chorób ścięgien
  • Schorzeń więzadeł
  • Schorzeń stawów

Metoda ta wykorzystuje najbogatsze źródło czynników wzrostu pochodzące bezpośrednio z naszej krwi. Zawiera ono komórki i czynniki wzrostu, które mają za zadanie pobudzić tkanki do regeneracji.

 

 

Przebieg zabiegu

  1. Pielęgniarka pod nadzorem lekarza prowadzącego zabieg pobiera od 4 do 8 ml krwi (1-2 próbówki), które umieszczane są w specjalnej wirówce celem odseparowania koncentratu z płytek naszej krwi.
  2. Lekarz podaje odseparowany koncentrat w chore miejsce.
  3. Zabieg jest praktycznie bezbolesny (jedyne odczucie jakie towarzyszy Pacjentowi to ukłucia).

 

About the Author :

Call Now Button